Eesti Leader Liidu juhatuse esimees osales Euroopa Maapäeval

18.-21. oktoober 2017.a toimus Hollandis kolmas Euroopa Maapäeva (European Rural Parliament, ERP)

Eesti Leader Liidu poolt osales Valdek Haugas Eesti Külaliikumine Kodukant kutsel Eesti delegatsiooniga. Eesti oli esindatud lisaks ametlikule delegatsioonile ka ELARDI presidendi Kristiina Tammets’i ja tema meeskonna näol.
Euroopa Maapäeval oli osalejaid kokku 44-st riigist, sündmuse korraldajateks olid PREPARE, ELARDi, ERCA ja EC.

Pildistanud: Valdek Haugas

Euroopa Maapäeva põhiteemadeks olid meie toit, meie loodus, meie energia (taastuvenergia). Toimusid õppereisid Põhja-Brabanti piirkonnas, mille käigus said osalejad vastavalt valitud teemale ammutada uusi ideid ning leida võimalusi koostööks Euroopa tasandil.

Pildistanud: Valdek Haugas.


Plenaaristungil said sõna mitmete rahvuslike maapäevade esindajad, kes rääksid oma kogemustest ja toimusid debatid integreeritud maaelu arendamise teemadel.

Pildistanud: Valdek Haugas

Suurt tähelepanu pälvis LEADER/CLLD lähenemine maaelu arendamisel. Esinejaid oli Euroopa parlamendist ja Euroopa Komisjoni direktoraatiodest. Töötubades loodi sisendit Euroopa Maapäeva manisfestile ja Venhorsti deklaratsioonile, mis maapäeva raames vastu võeti.Lisainfo:

Valdek Haugas
Eesti Leader Liit
juhatuse eimees
info@leaderliit.eu

 

Eesti Leader Liit                    Pärnu mnt 10, Abja-Paluoja, Viljandimaa              Tel: 555 373 60              info@leaderliit.eu  

Logi sisse