Aprili algul leidis aset ELARD presidendi visiit Hollandisse

14.04.2017

11.-12. aprillil toimus Hollandis ERP partnerite (sh ELARD) kohtumine seoses kolmanda Euroopa Maapäeva korraldamisega, mis leiab aset 18.-21. oktoobril 2017 Hollandis, Venhorsti külas. Maapäeva peakorraldajaks on Landelijke Vereniging voor Kleine Kernen, LVKK (the Dutch National Association of Small Towns) koos oma piirkondliku partneriga Vereniging Kleine Kernen Noord-Brabant, VKKNB (North Brabant Association of Small Towns). Maapäeva toetavad ka mitmed piirkondlikud ja kohalikud organisatsioonid ning sündmuse ettevalmistusse ja läbiviimisesse on kaasatud hulgaliselt vabatahtlikke. Maapäevale oodatakse ca 300 inimest 40 partnerriigist, lisaks delegaadid kohaliku ja Euroopa tasandi institutsioonidest. Kolmepäevane programm koosneb erinevatest seminaridest, debattidest ja õppereisidest.

11. aprillil tutvustasid korraldajad maapäeva organisatoorset poolt ja külastati maapäeva programmiga seotud kohti. Lisaks toimus kohtumine vabatahtlike gruppide koordinaatoritega. 

12. aprillil toimus ERP juhtgrupi (The Steering Group of ERP) kohtumine, kus arutati maapäeva ettevalmistusega seotud teemasid ja lepiti kokku järgmised vajalikud sammud.

ERP juhtgrupp koosneb ERCA, PREPARE ja ELARDi esindajatest, lisaks üks esindaja nii HSSList (Hela Sverige Ska Leva) kui ka LVKKst.

Täiendav informatsioon: 

Kristiina Tammets 
Euroopa LEADER Ühendus Maaelu Arenguks president 
Eesti Leader Liit  
Tel: +372 5340 9873 
e-mail: kristiina.tammets@elard.eu