Austrias toimus II Euroopa Maapäev

10.11.2015

4.-6. november 2015 toimus Austrias, Schärdingis II Euroopa Maapäev ehk Euroopa Maaelu Parlament.

Euroopa Maaelu Parlament on kolme üle-euroopalise organisatsiooni ühisalgatus- European Rural Community Alliance (ERCA), PREPARE Partnership for Rural Europe ja European LEADER Association for Rural Development (ELARD). Nende organisatsioonide võrgustikke kuuluvad nii Euroopa kui ka Lääne-Balkani ja Musta mere riigid.

Seekordne Euroopa Maaelu Parlament ehk II Euroopa Maapäev leidis aset Austria ühes ajaloolises väikelinnas, Schärdingis. Euroopa Maapäevale olid osalejad kokku tulnud 40 riigist ja osalejate arv küündis 240 inimeseni. Kolmepäevane seminar kujunes väga põnevaks ja töiseks. Üheks suureks tööks ja keskseks aruteluteemaks oli Euroopa Maaelu Manifest´i tekst, mis sai konsensuslikult vastu võetud kõigi Maaelu Parlamendil osalenute poolt. Euroopa Maaelu Manifest ka eesti keeles.

Euroopa II Maapäev andis suurepärase võimaluse jagada Eesti kogemusi, tutvuda teiste riikide praktikaga maaeluarendamisel, leida uusi koostööpartnereid ja tugevdada koostöösidemeid ka seniste koostööpartnerite vahel.

Loe ka Eesti telegatsiooni poolt koostatud pikemat ülevaadet toimunud suursündmusest ning saadud kogemustest.

Korraldajate poolne ametlik PRESSITEADE Austrias toimunud Euroopa Maapäeva kohta.

Eesti esindus Euroopa Maapäeval oli kuueliikmeline.

Vasakult: Kaul Nurm, Kristiina Timmo, Anneli Kana, Krista Habakukk, Piret Leskova ja Andrus Saliste. 

Uudist vahendas:
Piret Leskova
Eesti Leader Liit