Eesti ja Ukraina kogukondade kohtumine “SILLAD”

07.12.2023

KUTSE

Head kogukonnad ja eestvedajad! Kutsume Teid 16. detsembril kl 12-16 Mustla Rahvamajja Viljandimaal, kus toimub Eesti-Ukraina kogukondade pühade-eelne kohtumine „SILLAD“.

Ukraina inimesi on tulemas bussidega Harjumaalt, Jõgevamaalt, Pärnumaalt, Viljandimaalt. Nii mõnelgi neist on olemas  sügisene kogemus Maal elamise päeval osalemisest  ning nende tagasiside meie maapiirkondades toimuvale on täis imetlust.

Sündmuse eesmärk ongi omavahel veelgi rohkem tuttavaks saada, jagada toredaid kogukondade koos toimetamise kogemusi, tutvuda mõlema rahva  pühade kommetega!   Programmis on väike kontsert Viljandi ukraina kogukonna lastelt, töötoad pühade toitudest kuni laulude õppimiseni. 

Tegevusi on ka lastele, seega olete oodatud koos peredega! Kõhutäiteks pakume lõunasuppi ja avatud on ka väike kohvik.

Kutsumegi Teid nüüd oma inimestega osalema ning meie ägedate  kogukondade lugusid lihtsates vestlustes  jagama. Kasuks tuleb vene keele oskus ja vajadusel on kohapeal olemas ka vabatahtlikud tõlgid.  Lisaks loodame, et juhul kui teie kodukandis elavad ukraina pered, kutsute nad endaga kaasa.    

Palume osalemine registreerida  hiljemalt 13. detsembriks SIIN: https://forms.gle/aY5tFBJXcTM9qY7H8.

Siis teame varuda head ja paremat kohtumise lauale ja ette valmistada põnevad töötoad nii suurtele kui ka väikestele osalejatele.

Saali mahtuvus on kuni 200 osalejat, seega ei maksa otsustamisega viivitada😊

Kes soovib kasutada ühisbusside  võimalusi, siis infot nende väljumise ja vabade kohtade olemasolu kohta saad küsida meie kontaktisikutelt.

Harjumaa suund.  Karin Talalaev, tel: 5299161

Pärnumaa suund. Hiie Lainela, tel: 5170842

Jõgevamaa suund. Mercedes Merimaa, tel: 5092261 

Sündmus on osalejatele tasuta ja seda toetab siseministeerium Maal elamise päeva lisategevusena.

Sündmuse korraldab Eesti Leader Liit koostöös Vabatahtlike Seltsiliste liikumisega.

Küsimuste korral pöörduge julgesti!