Eesti Leader Liit osales Riigikogu maaelukomisjoni istungil

28.09.2015

Riigikogu maaelukomisjoni istungil oli tähelepanu keskmes maapiirkondade toetamine Leader-programmi kaudu.

Maaelukomisjoni istungil osalesid külalisena Piret Leskova, Eesti Leader Liidu tegevjuht ja Marko Gorban, Maaeluministeeriumi maaelu osakonna juhataja.

Eesti Leader Liidu poolt tõsteti esile Leader tegevusgruppide mure ebapiisava kommunikatsiooni osas ministeeriumi ja Leader tegevusgruppide vahel. Ministeeriumi poolsete otsuste muutmised võrreldes varem väljaöelduga ning hilised teavitamised ministeeriumi otsustest on halvamas tegevusgruppide tegevusi ning raskendab Leader meetme kvaliteetset rakendamist.

"Leader-programmi vahendite parema kasutamise nimel on vaja parandada kommunikatsiooni tegevusgruppide ja ministeeriumi vahel. Seda ka ettevalmistatud määruse vastuvõtmisel, et oleks täis selgus uue perioodi rahastamise mahu ja reeglite küsimuses" toonitas maaelukomisjoni esimees Ivari Padar.

Komisjon on seisukohal, et Leader toetus on heaks hüppelauaks maapiirkonna ettevõtetele ja kogukonna arengule ning sealjuure on oluline, et Leader tegevusgruppide tegevus on lahus päevapoliitikast ning ei oleks kohaliku omavalitsuse valitseva  mõju all.

Maaelu komisjon ootab Eesti Leader Liidult aktiivset rolli Leader-meetme põhimõtete hoidmisel ja kontrollimisel. Maaelukomisjon peab Leader-programmi maapiirkondade elavdamise oluliseks mootoriks ning tegeleb kindlasti teemaga ka edaspidi.

Loe ka Riigikogu maaelukomisjoni pressiteadet.

Pildid: Maaelukomisjoni istung 28.09.15 (Riigikogu fotoalbum, piltide autor: Erik Peinar)

 

Sissekande koostas:
Piret Leskova
Eesti Leader Liit