Euroopa LEADER rahvusvaheline konverents – LINC

09.05.2017

9.-11.05.2017.a. toimus Luxemburgis, Viandenis LINCi kaheksas rahvusvaheline konverents.

   

"LEADER spirit – empowerig people"  sellist pealkirja kandis käesoleva aasta LINC kaheksas rahvusvaheline konverents.

09. mai 2017.a. kogunesid üle Euroopa kokku inimesed, kes on huvitatud maaelu arendamisest ja püsima jäämisest,  et vahetada kogemusi ja tutvustada oma paremaid praktikaid ning sõlmida uusi koostöösuhteid. 

Konverentsi töökeskond kujunes läbi seminaride, piirkonna õppereiside, töötubade ja sportlike võistluste Konverentsi programm on leitav ka LINC 2017 kodulehelt.

Konverents avati Viandeni keskväljakul, kus avakõne pidas  Marcel THOMMES,  LAG ÉISLEK president.

Pärast avamist suunduti kõigi osalejariikide lippude levides avatseremooniaks "Larei" kultuurikeskusesse.

Eesti lippu kandis Virumaa Koostöökogust, Valdek Haugas.

Teisel päeval toimusid erinevad ringreisid piirkonna paremate praktikatega tutvumiseks. Üheks piirkonnaks õppereiside seas oli ka lääne Luxemburi regioon, kus tutvuti LAG Letzebuerg West tegevuste ja 

sellel ringreisil tutvuti ka LAG Lezebuerg West projektidega. Üks neist oli põllumajandusettevõtja ja hotellipidaja A Cuddesch:

Osaleti kohaliku toidu tutvustamise, valmistamise ja maitsmise töötubades:

Luxemburglased oskasid oma piirkonda väga inspireerivalt tutvustada ja väikelinn Vianden oli väga avatud konverentsil osalejatele ning pakkus hulgaliselt külalislahkust. Lugemburgi piirkond ja seal tegutsevad LEADER inimesed oskasid väga hästi ja innustavalt oma piirkonda ja paremaid LEADER praktikaid tutvustada. Seekordne LINC konverents pakkus hulgaliselt inspiratsiooni ja mõtteid ning ka koostöökontakte.

Viandeni piirkond ise on väga väike, kuid turistidele väga tuntud ja armastatud paik. Viandenis asub ka üks Luxemburgi vaatamisväärsusi Viandeni loss. 

Järgmine LINC konverents toimub Soomes, Rauma piirkonnas. 

Lisainfo:

Piret Leskova
Eesti Leader Liit
info@leaderliit.eu