Kolmas Euroopa Maapäev toimub Hollandis

16.10.2017

18.-21. oktoober 2017.a Hollandis toimuval Euroopa Maapäeval (European Rural Parliament, ERP) osalevad Eesti Leader Liidu esindajana juhatuse esimees Valdek Haugas ja Eesti Leader Liidu esindajana ELARDis Kristiina Tammets.

Kolmas Euroopa Maapäev toimub Venhorsti külas Põhja-Brabanti regioonis Hollandis. 

Kohtutakse üle Euroopa rohujuure tasandi ja otsustajatega, et arutleda, kuidas tugevdada kohalikku arengut maapiirkonnas. Maapäev keskendub ideede ja kogemuste vahetamisele, luues selleks foorumi Euroopa otsuste tegemise südamesse, et mõjutada maaelu arengu ja regionaalarengu poliitikat ning suunata Euroopa programmi parktilist rakendamist.

Kolmas Euroopa Maapäev algab õppereisidega Põhja-Brabanti piirkonda, mis on tuntud põllumajandustoidu tootmise ja teiste kõrgtehnoloogiliste tööstusvaldkondade arengu poolest. Maapäev jätkub kahepäevase konverentsiga – põnevad seminarid ja töögrupid päevakajalistel teemadel.  

Seekordse Maapäeva korraldavad koostöös Hollandi Riiklik Väikelinnade Ühendus (Landelijke Vereniging voor Kleine Kernen LVKK – National Association of Small Towns), Põhja-Brabanti Väikelinnade Ühendus (Vereniging Kleine Kernen Noord-Brabant VKKNB (North Brabant Association of Small Towns) ja  teised kohalikud asutused, ühendused ja vabatahtlikud.

Lisainfo:

Valdek Haugas
Eesti Leader Liit juhatuse esimees
info@leaderliit.eu