Maal elamise päeva korraldajate kohtumine

18.03.2019

18. märtsil 2019 Viljandis MESis

Üle-eestiline maal elamise päev 28. septembril 2019 on klassikaline külastussündmus, kus erinevad maakogukonnad ja -omavalitsused kutsuvad Eestimaa elanikke külla vaatama, kuidas nende kogukonnas toimetatakse. Eelduseks on, et iga osalev omavalitsus või kogukond avab vähemalt 5 asutuse uksed, mille hulgas on nii avaliku, kolmanda kui ka ärisektori asutusi. Päeval osalevaid omavalitsusi võiks olla üle Eesti 30-40. Igast maakonnast vähemalt 1 omavalitsus.

Estimest maal elamise päeva korraldab võrgustik, kuhu kuuluvad eestvedajatena Eesti Külaliikumine Kodukant, Eesti Leader Liit, Maaeluvõrgustik ja Maale Elama liikumine.

Kohtumisel osalesid Krista Habakukk (Kodukant), Triin Kallas (ELL), Ivika Nõgel (Maale Elama), Krista Kõiv (Maaeluvõrgustik), Erich Palm (Rahandusministeeriumi regionaalhalduse osakond) ja Maido Nõlvak (Rakvere vald, skype kaudu).

Osalemisest on hetkel teada andnud 17 valda ja loodetavasti lisandub neid veel.

Lepiti kokku edasine tegevuskava: turundus (logo kohandamine, pressiteade, artikkel Maalehes, veebileht), kolme infopäeva korraldamine aprillis – Lihulas, Viljandis ja Jänedal. Pärast infopäevi koostavad vallad oma programmid koos kohapealsete ettevõtjate ja kogukondadega  ja esitavad need 1. juuniks.

Eesti Leader Liidu vastutusele jäi tagasiside ja osalusandmete kogumine pärast üritust.

 

Täiendav info: 

Triin Kallas

Eesti Leader Liit

tegevjuht

info@leaderliit.eu