Märgukiri ministrile regulatsiooni 1305/2014 artiklite nõude osas LEADERile

11.06.2015

Artiklite rakendamisel tulenev kitsendus Leaderis ei ole sugugi Brüsselist tulev nõue, vaid siseriiklik regulatsioon.

Eesti Leader Liit saatis ministrile märgukirja, kus pöörame tähelepanu artiklite kitsendavale mõjule Leaderis. 

Tänan Kaidi-Mari, kes selle probleemi tõstatas ja avastas, et see kitsendus pole sugugi Brüsselist tulev, vaid Põllumajandusministeeriumi poolne siseriiklik regulatsioon!

09. juunil 2015 aastal käis Eesti Leader Liit ministriga kohtumas, et asja lähemalt selgitada. Kohtumisel osales liidu poolt Kaidi-Mari Liping ja Piret Leskova. Kuulanud ära meie selgitused tõdes minister, et olukord on tõesti tõsine ja palus meil oma seisukohad ka kirjalikult esitada.

Tutvu ministrile saadetud kirjaga.

Lugege antud teema kohta ka uudisnuppu meie kodulehelt uudiste alt ja ka artiklit Saarte Häälest.

Artiklite rakendamine iseenesest on vajalik seire ja statistika tegemiseks ka Leaderis ja arvatavalt jäävad artiklid ka alles. Kuid artiklite kattuvust ei peaks LEADERis nii rangelt järgima, ei tohiks tekkida olukorda, et kui tegevus ei mahu artiklite alla, siis jääb taotlus toetuseta. Artiklitele vastavuse juures peaks jääma ka võimalus, et toetust saavad LEADERist ka sellised projektitaotlused, mis oma tegevustega ei vasta täpselt artiklitele. Brüsseli vabadusega, et LEADER nii rangelt artiklite vastavust järgima ei peaks on mõeldud just seda, et artiklitega kaasnevad piirangud ei tohiks saada takistuseks LEADER meetme kvaliteetsele rakendamisele.

Jääme ootama tagasisidet ministeeriumist ja loodame, et asi laheneb Leader lähenemisele soodsas suunas!

Sissekande koostas

Piret Leskova
Eesti Leader Liit
Tegevjuht