Põllumajandusministeeriumis toimus ELARDi koostöökohtumine

31.03.2015

Tallinnas Põllumajandusministeeriumi saalis ELARDi koostöökohtumine, kuhu olid kutsutud ka kõik tegevusgrupid.

31.03.15 toimus koostöökoosolek Euroopa tegevusgruppe esindava katusorganisatsiooniga ELARD (European Leader Association for Rural Development, www.elard.eu). Kohtumise peamisteks teemadeks on CLLD rakendamine uuel programmperioodil liikmesriikides – võimalused ja väljakutsed ning Eesti Leader’i roll rahvusvahelisel tasandil.

Ühe olulise teemana oli käsitluses ka Kristiina Timmo kandideerimine tegevusgruppide esindajana ELARDi presidendiks 2016-2017 aasta. Kohtumisel räägiti ka võimalustest, mis sellega seoses võiksid Eesti Leader’ile avaneda.Kohtumise programmKohtumisl osalesid ELARDi president Radim Sršen, asepresident Petri Rinne, Eesti Leader Foorum, Eesti Leader Liit, Põllumajandusministeerium, PRIA ja Maamajanduse Infokeskus, kes esinesid ka lühikese sõnavõtuga Leader’i rakendamisest ja olulisematest muudatustest uuel perioodil.Koosolekul osales ka tegevusgruppe (Tartumaa Arendusselts, Jõgevamaa Koostöökoda, Partnerid, Pärnu Lahe Partnerluskogu, Ida-Harju Koostöökogu ja Raplamaa Partnerluskogu).

Kohtumiskoosolekule järgnes vabas vormis vestlus ja õhtusöök restoranis "Farm", kus osalesid ELARDi president Radim Sršen, PÕMist Marko Gorban, Kristiina Timmo, Piret Leskova, Mercedes Merimaa, Rafael Milerman ja Jaak Vitsur. Õhkkond kujunes meeldivaks ja paika said pandud ka plaanid, et ka Eesti Leader Liit osaleb juulis toimuval ELARDi presidendi valimiste koosolekul. Marko Gorban ministeeriumist kutsus õhtu lõppedes meid lähiajal ministeeriumisse, et arutada ministeeriumi poolset panust ja toetuse võimalusi, seoses ELARDi presidendiks ja asepresidendiks olemisega.

Toimunud üritusest on Kristiina Timmo peatselt ka sissekannet tegemas ELARDi blogisse meie kodulehel, kus on võimalik saada täpsemat ülevaadet ka ettekannetest.

Sissekande koostas:

Piret Leskova
Eesti Leader Liit