Rändnäituse "Maaturismi edulood" avamise raames jagati eriauhindu!

19.11.2015

18. novembril 2015 toimus Koplimadise turismitalus Harjumaal rändnäituse "Maaturismi edulood" esmaesitlus! Eesti Leader Liit tunnustas ka omalt poolt ühte maaturismis silmapaistnud LEADER projekti.

Näituse "Maaturismi edulood" eesmärk on esile tõsta ettevõtjaid ja mittetulundusorganisatsioone või sihtasutusi, kes on Eesti maaelu arengukava 2007-2013 meetme 3.1. Maapiirkonnas majandustegevuse mitmekesistamise investeeringutoetuse, 3.2. Külade uuendamine ja arendamine või LEADER-meetme toetuse abil arendanud välja huvitava teenuse või toote ja mida oleks põnev tutvustada ka laiemalt. Näitusele esitati erinevate maaturismi valdkonnas tegutsejate poolt 58 ankeeti. Projektinäiteid esitati väga erinevatest valdkondadest ja piirkondadest. Näitusele valiti välja 32 projekti. Rändnäitus koosneb 12 stendist, kus maaturismi projektid on jaotatud teemade kaupa –  näiteks pereturism, elamusturism, kultuuriturism jne.

Ürituse raames kuulutati välja ka eriauhindade saajad. Komisjon otsustas tunnustada eriauhindadega mitmeid Eesti maaturismi silmapaistnud projekte. 

Ühe komisjoni liikmena tunnustas Eesti Leader Liit MTÜ Setomaa Turismi, Setomaa piirkonna väärtuste tutvustamise eest LEADER projektide abil – "Setomaa kohabrändi ja giidide koolitus".

Väikestest seemnetest kasvavad suured puud ja väikestest tegudest saavad alguse suured ettevõtmised! LEADER projektidel on elujõudu, et kasvada suurteks ettevõtmisteks ja teenida piirkonna ning ühtlasi ka ühiskonna arengu huve.

Tunnustuskirja andis üle Eesti Leader Liidu poolt tegevjuht Piret Leskova (vasakul) ja MTÜ Setomaa Turism poolt võttis tunnustuskirja vastu Ülle Pärnoja (paremal). Foto: Krista Kõiv

Varasemalt on Eesti Leader Liit tunnustanud  Viisu küla elanikke oma küla elukeskkonna kaasajastamisse panustamise eest ja Silva Anspali, Leader projekti "Avatud talude päev Järvamaal" algatuse eest!

Uudist vahendas:
Piret Leskova
Eesti Leader Liit
Tegevjuht