Eelteade: koolitus ja üldkoosolek

08.10.2020

Palun broneeringe oma kalendris 5.-6. november meie koolituse ja üldkoosoleku jaoks. Plaanis on kokku saada seekord Tallinnas, et esimesel päeval teha läbi üks inspireeriv kommunikatsioonikoolitus ning teisel päeval (kuni lõunani) arutada Leaderiga seotud aktuaalseid teemasid, järgmise aasta plaane ning sekkumisvõimalusi uue perioodi planeerimisse.Igast tegevusgrupist on esialgu oodatud 2 inimest, vabade kohtade olemasolul ka rohkem. Covidile öelge palun edasi, et tema ei tule!
Saadan nädala jooksul täpsema info asukoha, päevakava ning registreerimislingiga.

Koolitus 05.11.2020
Mihkel Raud, “Kirjutamine ja avalik esinemine”:
Kuidas kirjutada ja avalikult esineda nii, et Sinu sõnum kohale jõuaks?
Milline on mõjus sõnum? Miks seda vaja on? Kas iga sõnum peab mõjus olema? Kuidas esitleda mõjusat sõnumit?
Kõik inimesed puutuvad igapäevaselt kokku suhtlemise, kirjutamise ja esinemisega. See võib olla kliendikohtumisel, koosolekul, e-kirja kirjutades, blogipostitust või tweeti kirjutades, intervjuud andes või võõraga tutvudes. Mihkel Raud, eesti laulja, kitarrist, endine poliitik, ajakirjanik ja kirjanik, usub, et mõjusalt esitatud sõnum levib kiiremini ja kaugemale ning sellest on kasu nii isiklikul kui organisatsiooni tasandil.
Koolitus „Kirjutamine ja avalik esinemine“ on loodud eesmärgiga varustada inimesi tööriistadega, mis aitavad mõjusalt kirjutada ja avalikult esineda.
Koolituspäev on intensiivne, kus teooriat illustreerivad Mihkel Raua kogemused ja näited ning praktilised ülesanded.

Koolituse tulemused

Kirjutamine: 
koolitusel osalenu suudab mõtestada kirjutamise olemust, oskab koostada kirjutamise plaani ning selle järgi lõpptulemuseni jõuda, mõistab erinevate kirjutamisvormide struktuure, oskab panna häid ja tabavaid pealkirju ja oskab kirjutada haaravaid algusi ehk nn lead’e, suudab eristada emotsionaalset ning intellektuaalset mustandit ja mõlemat kirjutada, omab selget ülevaadet klassikalistest kirjutamisel ilmnevatest lõksudest ja oskab neid vältida, tunnetab hea lõpu vajalikkust ja suudab selle kirjutada, teeb vahet erinevate formaatide mahtudel, tunneb hea loo mudelit, oskab leida oma kirjutamise “hääle” ja “tooni”, oskab kirjutada sotsiaalmeediasse, tunneb levinumaid blogipostituste tüüpe ja suudab neis orienteeruda,
Avalik esinemine: 
koolitusel osalenu tunneb sõnavõttude ja kõnede struktuuri, oskab avalikeks esinemisteks valmistuda, tunneb esinemishirmuga võitlemise tehnikaid, püüda kuulajate tähelepanu, “ehitada” oma idee auditooriumi peas, väldib oskuslikult avalikel esinemistel tehtavaid vigu, loob kuulajaga sideme, suudab kuulajaga samastuda, oskab anda hea intervjuu.